Návod na přípravu a doporučení k užívání  bylinných Elixírů

Kouzelné bylinné elixíry díky kterým se konkubína Wu Zhao stala nejsilnější čínskou ženou v sobě ukrývají starodávné tajemství ženské moudrosti a moci. Elixíry  ji  před více jak 1000 lety dovedly  k vládnutí starověké Číny, kdy se díky své inteligenci a erotické auře v kombinaci s válečným uměním stala císařovnou. Jejím poradcem byl moudrý lékař Sun Si-miao, strážce starověkého čínského bylinného umění. 

Elixíry, které jsou uvedeny v knize "Cesta císařovny"  procházejí popisem deseti důležitých etap života ženy, otevírají mysl a duši novým náhledům a řešením. Popisy etap vysvětlují ženskou sílu transformace, jak ženy mohou využít své síly a sexuality.

________________________________________________________________________

Veškeré bylinné elixíry jsou připravované na objednávku dle zadání formy a počtu dní k užívání.

Jednotlivé byliny se mohou od původní receptury u některých elixírů mírně lišit, neboť bývají nahrazeny jinou bylinou se stejným účinkem dle nařízení EU o používání bylin. 

________________________________________________________________________

ODVAR

- směs bylin 

- tekutý hotový odvar k okamžité spotřebě v sáčku

- cestovní balení

-  denní dávka

Původní forma podávání bylin, nejúčinnější, ale také chuťově nejméně vábná. Řídí se Konfuciovým výrokem: "dobrý lék chutná hořce, dobrá rada drásá uši".

Odvar se obvykle užívá ráno a večer. Před užíváním je vhodné neotevřený sáček ponořit do hrníčku s horkou vodou a nahřát na přijatelnou teplotu.

Neohřívat v mikrovlnné troubě!

Nahřátý sáček vytáhněte z hrníčku, uchopte zlehka do dlaně a horní růžek odstřihněte. Sáček otočte odstřiženým růžkem do připravené skleničky a nastřihněte horní růžek, čímž obsah sáčku přeteče do skleničky.

Dalším způsobem užití odvaru bez nahřívání je okamžité přelití sáčku do hrnečku a dolití trochou horké převařené vody, aby odvar byl vlažný až mírně teplý.

Odvary se neužívají s jídlem, jinak se po promíchání s potravou snižuje jejich účinnost. Pijí se alespoň 15 min před jídlem nebo hodinu po něm. Není-li možné vypít odvar naráz, lze jej popíjet průběžně v uvedeném odstupu od jídla v několika menších dávkách. Lze jej eventuelně dochutit medem, zapít džusem, obyčejným čajem, vodou apod.

Sáčky s odvarem uchovávejte v temnu při teplotě do 25°C. Minimální trvanlivost je 3 měsíce od data výroby.

Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.


TABLETY/ GRANULÁT

- dávkování vždy uvedeno na obalu

- cestovní forma

- pouze čisté extrakty bylin

Tablety se užívají obvykle ráno a večer 15 minut před jídlem, nebo 1 hodinu po jídle.

Granulát - směs sušených bylin v granulované formě - dané množství granulátu se rozpustí zalitím horké vody a vypije v přijatelné teplotě

Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.


TANG

- směs sušených bylin 

- směs k vaření ve vodě

- domácí příprava

- jednotlivé dávky

Taktéž podobně jako ODVAR je TANG - původní formou podávání bylin, nejúčinnější, ale také chuťově nejméně vábnou. Řídí se Konfuciovým výrokem: "dobrý lék chutná hořce, dobrá rada drásá uši".

Byliny se ze sáčku vysypou do nádoby z varného skla. Zalijí se 6 dcl studené vody a nechají se 30min louhovat, aby nasákly vodou. Poté se zalitá směs prudce přivede do varu, varná nádoba je přitom odkrytá, což zabrání nadměrnému zpěnění roztoku. Po uvedení do varu se nádoba lehce přikryje, aby mohla unikat pára, a na mírném ohni se vaří 20 min. Odvar se přecedí přes umělohmotné sítko. Byliny se vrátí zpět do nádoby a nechají se připravené k druhému vaření, nejlépe v chladu. Postup opakujeme jako při prvním vaření - čas je 30 min od počátku varu. Pokud je ke směsi přidávána bylina, která je mimo hlavní dávku, je k ní přiložen dodatek jakým způsobem bylinu předvařit či dovařit.

Odvary se neužívají s jídlem, jinak se po promíchání s potravou snižuje jejich účinnost. Pijí se proto alespoň 15 minut před jídlem či hodinu po něm. Není-li možné vypít odvar naráz, lze jej popíjet průběžně v uvedeném odstupu od jídla v několika menších porcích.

Lze jej eventuelně dochutit medem, nebo třtinovým cukrem.

Bylinné směsi jsou čistě přírodního původu a neobsahují žádné chemické přísady. Jsou tvořeny převážně suchými částmi rostlin, někdy mineráliemi.

Její užívání je pro ČR schváleno rozhodnutím hlavního hygienika MZ ČR pod kódem HEM-350-1.9.99-31847.